Každý rok sa marketingový priemysel vyvíja úžasnými spôsobmi. Ak chcete napredovať, nezabudnite držať krok s novými trendami. Zákazníci chcú, aby sa s nimi zaobchádzalo ako s ľuďmi, nie ako s číslami. Z toho vychádza aj 5 marketingových faktov zo štúdií online sveta.

1. 82% internetového obsahu bude do roku 2021 videom

Online video sa stalo dôležitou súčasťou marketingu, pretože vyvoláva emócie. Predpokladá sa, že video v nasledujúcich rokoch výrazne predčí ostatné médiá. Zdá sa, že len v Amerike bude stáť tvorba videoreklám v roku 2020 17 miliárd dolárov.

2. 75% celkového rozpočtu pôjde na digitálny marketing

Digitálny svet sa zmenil. Výskumy potvrdzujú, že firmy budú dávať tri štrtiny rozpočtu len na digitálny marketing. Za posledných 10 rokov zrástli výdavky na diginálny marketing o 21%. 

3. Google a Facebook zarábajú viac ako ostatné mediálne predajne

Spôsob, akým ľudia pristupujú k novinkám sa za posledné roky významne posunul. Viac ako tretina obyvateľov sveta sa zaujíma o diane vo svete priamo cez Google alebo Facebook. 

4. YouTube má nižšiu mieru opúšťania ako Facebook

Návštevníci YouTube trávia viac času sledovaním obsahu ako návštevníci iných kanálov. 1,5 milardy aktívnych užívateľov služby YouTube predstavuje 1/3 všetkých ľudí na internete.

5. Ľudia chcú popis výrobku vo forme videa

V prieskume uviedlo 4 z 5 ľudí, že popis výrobku vo forme videa im príde atraktívnejší. Prieskum dokonca prináša ďalší šokujúci fakt. 4-krát viac ľudí uprednostňuje video pred článkom na blogu.

Rozmýšľate ako preraziť? Začnite s videami. Zdá sa, že zvýšenie produkcie video obsahu sa môže stať pre mnoho firiem kľúčovým.

Prečítajte sit tiež článok: Dobré kurzy pre copywriterov? Týchto 5 odporúčame my