Zamyslite sa nad úspešnými podnikateľmi. Sú skvelí, superproduktívni a myslia inak ako ostatní. Naučte sa rovnaké zručnosti. Každý z vás občas potrebuje nakopnúť dobrou knihou. Tieto 3 knihy pre začínajúcich podnikateľov vám pomôžu posunúť sa k vysnívanému cieľu. Špičkoví podnikatelia ponúkajú v každej z nich zaujímavý pohľad na svet.

1. Štvorhodinový pracovný týždeň

Tim Ferris je autor s dobrými nápadmi a ešte lepšími skúsenosťami. Či už ste prepracovaný zamestnanec alebo podnikateľ uväznený vo vlastnom podnikaní, táto kniha je kompasom pre revolučný svet. Skutočné bohatstvo nie je o miliónoch na účte. Pochádza z času a mobility. Hovorí o tom, aby ste si vytvorili luxusný životný štýl tu a teraz. Peniaze majú hodnotu iba vtedy, ak máte čas si ich užiť. Tých, ktorí sa to naučili, nazýva Tim Ferris „novými bohatými“. Kniha Štvorhodinový pracovný týždeň je svetovým bestsellerom a vyšla v 35. štátoch sveta.

2. Bohatý otec, chudobný otec

Robert Kiyosaki ponúka štartovaciu čiaru pre každého, koho zaujíma budúcnosť financií. Robert Kiyosaki otvára oči nielen podnikateľom. Nabáda ľudí k zamysleniu, či chcú celý život pomáhať bohatnúť ostatným alebo, či chcú robiť sami na seba. Zároveň poukazuje na zastaralé školstvo, ktoré vychováva poddajných a neproduktívnych ľudí. Bohatý otec, chudobný otec je TOP kniha motivačnej literatúry všetkých čias. 

3. Myšlienkové mapy

Potenciál ľudského mozgu je fenomenálny. Tony Buzan sa považuje za priekopníka v skúmaní ľudskej mysle. Ukazuje spôsob, ako využiť nekonečný priestor vo vašej mysli. Kniha ponúka zaujímavosti o využití a zlepšovaní pamäti. Naučí vás tvoriť, plánovať a štrukturovať myšlienky na vyššej úrovni. Pomôže vám urýchliť schopnosť učiť sa a zaznamenávať informácie. V knihe nájdete množstvo fotografií a originálnych myšlienkových máp. Myšlienkové mapy patria medzi najobľúbenejšie knihy podnikateľov.

Myšlienková mapa

Príklad myšlienkovej mapy

Vôňa čerstvej kávy a dobrej knihy jednoducho patria k sebe – Pre podnikateľov platí dvojnásobne.

Máte tipy na dobré knihy pre začínajúcich podnikateľov? Prineste inšpiráciu v komentári.

Čítajte tiež: Ako byť kreatívny? 7 jednoduchých tipov